Witamy na stronach poświęconych komiksom historycznym "Epizody z Auschwitz"!

Oddajemy do rąk Czytelników serię komiksów o Auschwitz, w których rzetelny przekaz historyczny połączony jest z interesującą formą graficzną. Każdy komiks przedstawia pewien wycinek historii Auschwitz z perspektywy uczestników i świadków opisywanych wydarzeń.

„Epizody z Auschwitz" rekomendujemy Czytelnikom, którzy ukończyli 14 lat.

W dziale EDUKACJA przedstawiamy założenia naszego komiksu historycznego. W dziale KOMIKSY zapraszamy do przeglądania wybranych plansz z rysunkami oraz artykułów historycznych. W dziale GALERIA zamieszczamy zdjęcia archiwalne* i współczesne przedstawionych w komiksach obiektów, wystawy on-line oraz dokumenty, które posłuzyły do rekonstrukcji obozowych losów bohaterów komiksów. W dziale DOWNLOAD udostępniamy materiały i konspekty do wykorzystania w edukacji szkolnej i pozaszkolnej. W dziale MULTIMEDIA zamieszczamy archiwalne materiały audio i wideo, przybliżające historię Auschwitz i Holokaustu. W dziale QUIZ umieściliśmy testy dla Czytelników naszych publikacji i osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o Auschwitz i Holokauście.

Zapraszamy także do naszego SKLEPU! Obecnie pracujemy nad wydaniem kilku kolejnych komiksów z serii „Epizody z Auschwitz", które tym razem przybliżą sylwetki sprawców.

Komiksy powstają we współpracy z
Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

* O ile nie podano inaczej, wszystkie materiały archiwalne stanowią własność Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Dziękujemy!